w sprawie udzielenia zamówienia publicznego na wykonanie, montaż, demontaż i renowację infrastruktury przystankowej na obszarze działania Związku
Zarządu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju z dnia 11 lipca 2007 roku.
w sprawie: udzielenia zamówienia publicznego na wykonanie , montaż, demontaż i renowację infrastruktury przystankowej na obszarze działania Związku.
Na podstawie Art. 73 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym ( j. t. Dz. U. z 1996r. Nr 13 poz. 74 z późniejszymi zmianami ),
Na wniosek Komisji Przetargowej udzielić zamówienia publicznego na wykonanie, montaż, demontaż i renowację infrastruktury przystankowej na obszarze działania Związku i przyjąć dla tego postępowania tryb przetargu nieograniczonego.
Przyjąć Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia do przeprowadzenia postępowania, stanowiącą załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.
Zobowiązać Komisję do wyboru oferty zgodnie ze specyfikacją i warunkami przetargu ogłoszonym do tego celu.
Nadzór nad wykonaniem uchwały powierzyć Przewodniczącemu Zarządu, a wykonanie uchwały Dyrektorowi Biura Związku.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
W postępowaniu o wartości przedmiotu poniżej 211.000 euro.
Podstawa prawna: art. 36 ust. 1 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2006 roku Nr 164, poz. 1163 ze zmianami) pzp.
Informacje ogólne
Zamawiający: Międzygminny Związek Komunikacyjny z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju
Adres zamawiającego: 44 – 335 Jastrzębie Zdrój
ul. Przemysłowa 1
tel./fax: 0 32 47 634 74
e-mail: sekretariat_mzk@wp.pl
adres strony internetowej : www.mzkjastrzebie.com
Informacje na temat zamówienia publicznego
Temat przetargu: wykonanie, montaż, demontaż i renowacja infrastruktury przystankowej.
Tryb zamówienia: przetarg nieograniczony.
Miejsce realizacji zamówienia: obszar działania Związku
I. Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem zamówienia jest:
a/ wykonanie słupków przystankowych zgodnie z projektem technicznym stanowiącym Załącznik nr 2 , m. in. :
tablica na nazwę przystanku przygotowana do dwustronnego wyklejania nazwy;
znak drogowy D – 15 z logo MZK, informujący o miejscu przystanku ;
tablica na rozkład jazdy ( wymiary: 600 mm x 750 mm, 600 mm x 600 mm, 600 mm x 450 mm) z zabezpieczeniem z płaskownika stalowego
z otworami w kształcie odwróconej litery T do zabezpieczenia rozkładów jazdy ;
malowanie wszystkich elementów ( z wyjątkiem znaku D – 15 ) czerwoną farbą antykorozyjną na uprzednio przygotowanym podłożu ;
b/ wykonanie tablicy jednostronnej na rozkład jazdy o wymiarach : 450 mm x 650 mm (montowana w wiatach), w technologii jak tablica na słupku, z malowaniem czerwoną farbą antykorozyjną na uprzednio przygotowanym podłożu;
c/ montaż słupków na zaprawie cementowej wraz z dowozem na miejsce montażu ;
d/ demontaż słupków wraz z odwozem na miejsce wskazane przez Związek ;
e/ montaż tablic na rozkłady jazdy w wiatach przy pomocy śrub
f/ demontaż tablic na rozkłady jazdy w wiatach;
g/ renowacja słupków, polegająca na oczyszczeniu słupka ze starej farby i pomalowaniu słupka farbą antykorozyjną na uprzednio przygotowanym podłożu.
2. Wykonawstwo słupków i tablic oraz związane z tym czynności będą realizowane w miarę potrzeb na zlecenie lub zgłoszenie Zamawiającego. Przewidywana całkowita ilość słupków do wykonania w czasie trwania umowy wynosi 300 sztuk.
3. Wspólny słownik zamówień (CPV): 45213311-6.
4. Nie dopuszcza się składania ofert częściowych. Oferta winna obejmować całość zamówienia.
5. Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych.
II. Termin wykonania zamówienia.
Termin realizacji zamówienia: od dnia 03 września 2007r. do dnia 02 września 2011r.
III. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.
O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych:
1)posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień,
2)posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
3)znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,
4)nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 24 ust.1 i 2 ustawy prawo zamówień publicznych.
Ocena spełnienia ww. warunków nastąpi w oparciu o oświadczenia i dokumenty złożone przez Wykonawców, wymienione w punkcie IV.
IV. Informacja o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć dostawcy i wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zgodnie z art. 26 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29. stycznia 2004 r. prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2006 roku Nr 164, poz. 1163 - tekst jednolity ze zmianami) w celu potwierdzenia spełniania warunków określonych w punkcie III należy złożyć:
1) oświadczenie zawarte w druku oferty o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust 1 ustawy prawo zamówień publicznych (załącznik nr1);
2) aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (potwierdzające, że profil działania Wykonawcy odpowiada przedmiotowi zamówienia) oraz, wskazujące osoby upoważnione do dokonywania czynności prawnych, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, spółki cywilne załączają umowy spółki,
3) oświadczenie o nie zaleganiu z uiszczaniem opłat lub składek na ubezpieczenia zdrowotne lub społeczne, opatrzone datą sporządzania oferty,
4) oświadczenie o nie zaleganiu z uiszczaniem podatków, opatrzone datą sporządzania oferty,
Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie Wykonawca winien przedłożyć w postępowaniu zawiera również druk oferty - załącznik nr 1 do SIWZ.
IV a. Oferta składana przez dwa lub więcej podmiotów gospodarczych musi spełniać następujące warunki:
1)Zawierać pełnomocnictwo dla osób reprezentujących wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego i ewentualnie
w czynnościach zawarcia umowy. Z pełnomocnictwa powinna wynikać wola wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Pełnomocnictwo winno być zgodne z przepisami Kodeksu Cywilnego.
2)Zawierać dokumenty wymienione w punkcie IV od każdego podmiotu,
3)Zamawiający przy ocenie spełniania warunków będzie rozpatrywał podane informacje łącznie,
4)Musi być podpisana tak by zobowiązywała prawnie wszystkie strony,
5)Podmioty gospodarcze występujące wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia.
6)Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zostanie wybrana, to przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia publicznego, należy przedłożyć Zamawiającemu umowę regulującą współpracę tych Wykonawców.
V. Informacja o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
Zamawiający dopuszcza prowadzenie korespondencji zawierającej oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz inne informacje w sprawie zamówienia publicznego, w formie pisemnej, faksem lub drogą elektroniczną.
Jeżeli korespondencja przekazana będzie faksem lub drogą elektroniczną, to Zamawiający żąda w każdym przypadku, potwierdzenia otrzymania wiadomości.
Korespondencję należy kierować na adres:
Międzygminny Związek Komunikacyjny 44 – 335 Jastrzębie Zdrój ul. Przemysłowa 1
Telefon i fax: 0 32 476 34 74, e-mail: sekretariat_mzk@wp.pl
Każdy Wykonawca ma prawo zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji do 6 dni przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający udzieli odpowiedzi zainteresowanemu Wykonawcy niezwłocznie.
Analogiczna w treści odpowiedź, zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych z dnia 29. stycznia 2004 r. tekst jednolity (Dz.U. z 2006 roku Nr 164, poz. 1163 – tekst jednolity ze zmianami) udzielona będzie wykonawcom, którzy pobrali specyfikację bezpośrednio od Zamawiającego oraz będzie ona opublikowana na stronie www.mzkjastrzebie.bip-e.pl
Osobami uprawnionymi do kontaktów z Wykonawcami są:
Piotr Pruciak i Krystyna Fila.
Dokumentacja przetargowa będzie udostępniana uczestnikom postępowania w siedzibie Zamawiającego w godzinach od 1000 do 1400 w każdym dniu roboczym.
Dodatkowe wyjaśnienia i informacje dotyczące zamówienia można otrzymać w godz. od 1000 do 1400 telefonicznie lub osobiście w siedzibie Zamawiającego.
VI. Wymagania dotyczące wadium.
Każda oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 2 000,00 złotych.
(słownie: dwa tysiące złotych 00/100). Gwarancja ubezpieczeniowa, gwarancja bankowa i poręczenie złożone jako zabezpieczenie wadium musi posiadać okres ważności nie krótszy niż okres związania ofertą, pod rygorem wykluczenia wykonawcy z postępowania.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach określonych w art. 45 ust. 6 ustawy pzp.
Oferta niezabezpieczona akceptowalną formą wadium zostanie odrzucona z postępowania bez rozpatrywania.
Informacje dodatkowe:
1.Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert. W przypadku wnoszenia wadium w formie pieniężnej za termin wniesienia wadium przyjmuje się datę wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego.
2.Wadium w formie pieniężnej należy wnieść na konto: Bank Spółdzielczy Jastrzębie Zdrój
nr 04 8470 0001 2001 0014 4094 0004
3. Wadium wniesione w innej formie niż pieniężnej można zdeponować w siedzibie Zamawiającego w pokoju 38 (w kasie).
4. Wadium będzie zwrócone w terminie i na warunkach wskazanych w art. 46 ust. 1 ustawy pzp. W przypadku wadium wniesionego w pieniądzu zwrot nastąpi przelewem na rachunek bankowy wskazany na piśmie przez Wykonawcę, a wniesione w innej formie zostanie zwrócone zgodnie z zapisem np. w gwarancji.
5. Wadium wniesione w pieniądzu zostanie zwrócone wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
6. Zwrot wadium nastąpi, jeśli zaistnieje jedna z poniższych okoliczności:
a) upłynął termin związania ofertą,
b) zawarto umowę w sprawie zamówienia publicznego i wniesiono zabezpieczenie należytego wykonania tej umowy,
c) przeprowadzający postępowanie przetargowe unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, a protesty zostały ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do ich wnoszenia.
7. Przeprowadzający postępowanie przetargowe zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy:
a) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
b) który został wykluczony z postępowania;
c) którego oferta została odrzucona.
8. Przeprowadzający postępowanie przetargowe zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
9.Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawców, którym zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 2 pkt 2 i 3, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia protestu unieważniono czynność wykluczenia wykonawcy lub odrzucenia oferty. Wykonawcy wnoszą wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
VII. Termin związania ofertą:
Termin związania ofertą upływa po 30 dniach od daty terminu składania ofert lub po podpisaniu umowy.
VIII. Opis sposobu przygotowania ofert.
1. Oferta musi być sporządzona w formie pisemnej, czytelnie, zgodnie z załączonym drukiem oferty w języku polskim i podpisana wraz z załącznikami przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy/Wykonawców, uprawnionego do reprezentowania firmy na zewnątrz,
2. Dołączone do oferty dokumenty powinny być oryginałami albo kopiami potwierdzonymi za zgodność z oryginałem przez upoważnionych przedstawicieli Wykonawcy,
3. Poprawki winne być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem osoby uprawnionej,
4. Cena oferty musi być podana cyframi i słownie w walucie polskiej,
5. Oferta musi zawierać oświadczenie o formie wniesienia wadium,
6. Ofertę należy złożyć w jednym egzemplarzu w nieprzejrzystej kopercie lub opakowaniu, zaadresowaną do Przeprowadzającego postępowanie przetargowe na adres:
Międzygminny Związek Komunikacyjny 44 – 335 Jastrzębie Zdrój ul. Przemysłowa 1 i zatytułowaną: "Przetarg nieograniczony na wykonanie, montaż, demontaż i renowacja infrastruktury przystankowej.” wraz z podaniem adresu Wykonawcy (Wykonawców),
7. Niniejsza specyfikacja oraz wszystkie dokumenty do niej dołączone mogą być użyte jedynie w celu sporządzenia oferty,
8. Wykonawca przedstawia ofertę zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej specyfikacji,
9. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty,
10. W przypadku, gdy Wykonawca zastrzega sobie prawo utajnienia dokumentów stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji winien dokładnie określić w ofercie - sporządzić wykaz tych dokumentów, tak przygotować ofertę, by uniemożliwić wgląd do tych dokumentów pozostałym uczestnikom postępowania.
11. Od uczestników postępowania oczekuje się starannego zapoznania się z dostarczoną „Specyfikacją istotnych warunków zamówienia”,
12. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją w całości warunków zawartych w niniejszej Specyfikacji, jako wyłącznej podstawy przetargu,
13. Przeprowadzający postępowanie przetargowe wykluczy Wykonawcę lub odrzuci oferty niespełniające wymagań niniejszej specyfikacji i ustawy pzp.
IX. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1.Oferty należy składać do dnia 08 sierpnia 2007r. do godz. 900 w siedzibie Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu Zdroju, ul. Przemysłowa 1 pok. nr 35.
2.Oferty nadesłane pocztą będą zakwalifikowane do postępowania przetargowego pod warunkiem dostarczenia do siedziby zamawiającego do dnia 08 sierpnia 2007r. do godz. 900.
3.Wykonawca może otrzymać pisemne potwierdzenie złożenia oferty z odnotowanym terminem jej złożenia.
4.Oferty złożone po terminie będą zwrócone bez otwierania, po upływie terminu przewidzianego do wniesienia protestu.
5.Otwarcie złożonych ofert nastąpi w dniu 08 sierpnia 2007r. o godz. 1000 w siedzibie zamawiającego.
6.Wykonawcy mogą uczestniczyć w publicznym otwarciu ofert. W przypadku nieobecności wykonawcy przy otwieraniu ofert, zamawiający prześle protokół z otwarcia na jego pisemny wniosek.
X. Opis sposobu obliczenia ceny.
1.Łączną cenę oferty należy obliczyć uwzględniając zakres zamówienia określony w niniejszej specyfikacji.
2.Łączną cenę należy podać w PLN w formularzu oferty – Załącznik Nr 1 do SIWZ.
3.W przypadku podmiotów zagranicznych składających ofertę w niniejszym postępowaniu Przeprowadzający postępowanie doliczy do ceny oferty podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek wpłacić zgodnie z obowiązującymi przepisami.
4.Do porównania ofert będzie brana pod uwagę łączna wartość brutto (z VAT). Wartość brutto (z VAT) oferty musi być podana cyfrowo i słownie, wyrażona
w złotych polskich w zaokrągleniu do dwóch miejsc po przecinku (grosze).
XI. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze najkorzystniejszej oferty wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów oraz sposobu oceny oferty.
1. Wartość wykonania 1 szt. słupka wraz z malowaniem 65 %
2. Wartość montażu 1 szt. słupka 10 %
3. Wartość demontażu 1 szt. słupka 5 %
4. Wartość wykonania 1 szt. tablicy wraz z malowaniem 5 %
5. Wartość montażu 1 szt. tablicy 5 %
6. Wartość demontażu 1 szt. tablicy 5 %
7. Renowacja 5 %
Punkty dla każdego kryterium oblicza się przyjmując za podstawę najniższą cenę ofertową, przyznając jej maksymalną ilość punktów, tj. 100 pkt.
Punkty dla pozostałych ofert w ramach każdego z kryteriów oblicza się według wzoru:
cena najniższa x 100 x waga procentowa danego kryterium = ilość punktów cena danej oferty danej oferty dla jednego kryterium
cena danej oferty
Suma punktów z wszystkich kryteriów będzie stanowić wartość punktową danej oferty.
1. Przeprowadzający postępowanie przyzna zamówienie Wykonawcy, którego oferta odpowiada zasadom określonym w ustawie z dnia 29. stycznia 2004 r. prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2006 roku Nr 164, poz. 1163 tekst jednolity ze zmianami) i w Specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz została uznana za najkorzystniejszą, tzn. uzyskała największą ilość punktów.
2. Oceny ofert będzie dokonywała komisja, w pierwszej kolejności oceniane będą warunki formalne złożonych ofert, czy są ważne.
3. W odniesieniu do Wykonawców, którzy spełnili postawione warunki, komisja dokona oceny ofert na podstawie kryterium określonego w SIWZ.
4. Przeprowadzający postępowanie przetargowe udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w niniejszej specyfikacji i została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryterium wyboru.
XII. Informacja o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy.
1.Przeprowadzający postępowanie przetargowe powiadomi o wyborze najkorzystniejszej oferty wszystkich Wykonawców, biorących udział w postępowaniu. Wybranemu Wykonawcy Przeprowadzający postępowanie przetargowe wskaże termin i miejsce podpisania umowy. Termin ten może ulec zmianie w przypadku złożenia przez któregoś z Wykonawców protestu. O nowym terminie zawarcia umowy Wykonawca zostanie poinformowany po zakończeniu postępowania protestacyjno-odwoławczego.
2.Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty zostanie opublikowana na stronie internetowej www.mzkjastrzebie.bip-e.pl oraz tablicy ogłoszeń.
XIII. Wymagania dotyczące zabezpieczenie należytego wykonania umowy.
Zamawiający nie wymaga zabezpieczenia.
XIV. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach
Umowa o wykonanie zamówienia zostanie zawarta stosownie do istotnych jej warunków zawartych w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ.
XV. Pouczenie o środkach ochrony prawnej, przysługującej wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Zgodnie z art. 179 ust. 1 i art. 180 ustawy z 29. stycznia 2004 r. prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2006 roku Nr 164, poz. 1163 - tekst jednolity ze zmianami) protest przysługuje Wykonawcom, a także innym osobom, jeżeli ich interes prawny w uzyskaniu zamówienia doznał lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy.
XVI. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Oferta powinna obejmować całość zamówienia, nie dopuszcza się składania ofert częściowych.
XVII. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakimi muszą odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Każdy wykonawca może złożyć w niniejszym przetargu tylko jedną ofertę, nie dopuszcza się możliwości składania oferty alternatywnej lub wariantowej pod rygorem odrzucenia oferty.
XVIII. Podwykonawcy.
Zamawiający nie dopuszcza do udziału w przetargu podwykonawców.
Załączniki do SIWZ.
Załącznik nr 1 – druk oferty
Załącznik nr 2 – schemat słupka przystankowego
Załącznik nr 3 – wzór, projekt umowy.
załącznik nr1 do SIWZ Pobierz plik
Załcznik nr2 do SIWZ Pobierz plik
Załącznik nr3 do SIWZ Pobierz plik
Data publikacji: 2007-07-16
Data modyfikacji: 2014-01-02
Rejestr zmian
Drukuj artykuł do PDF
Drukuj rejestr do PDF
Podmiot udostępniający informację:
Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu Zdroju
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Piotr Pruciak
Osoba udostępniająca informację:
Marek Cisek referat planowania i Org. komunikacji
Osoba modyfikująca informację:
Karolina Budkiewicz